O nás

Akademie soběstačnosti, z.s. je nezisková organizace, jejímž hlavním cílem sdílení zkušenosti a informací z oblasti soběstačného a trvale udržitelného způsobu života – ekologické bydlení a doprava, produkce potravin, získávání energie, vzdělávání, zdraví, práce a společnost.

Akademie sdílí konkrétní zkušenosti lidí, výsledky jejich práce, ukazuje možnosti, návody či jiné praktické ukázky, které poslouží především jako inspirace. Sdílení probíhá formou pravidelných tematických večerů, přednášek, seminářů, workshopů a online přednášek a kurzů a sdílení mezi členy.

Členství

  1. Základní členství v Akademii soběstačnosti je ZDARMA. Registrovaní členi mají přístup k neplaceným online přednáškám.
  2. Klubové - členi klubu Akademie mají neomezený přístup ke všem neplaceným online přednáškám na webu Akademie soběstačnosti a slevy na tematické večery, přednášky, workshopy a online placené kurzy. Klubové členství je možné získat zaplacením ročního členského příspěvku. Lektoři mohou získat klubové členství za sdílení zkušeností formou online přednáškek a návodů. Klubové členství je možné také získat formou spolupráce.

Registrace členství zde:  http://www.akademiesobestacnosti.cz/registration.php

Členské příspěvky využíváme na pokrytí nákladů spojených s naší činností - pronájem prostor, propagaci, výrobu a provoz webu, prezetace na akcích, záznam a postprodukci přednášek. Lektoři poskytují přednášky zdarma a práci dělají dobrovolníci. Náklady na tvorbu webu byly doposud hrazeny ze sponzorského daru. V současné době sdílíme ZDARMA přes 300 přednášek a videí. Náklady na záznam, postprodukci a online prezentaci jedné přednášky se pohybují kolem 3.000 Kč. Naší snahou je, aby naše činnost byla soběstačná a nebyla závislá na příjmech z reklam a grantů. Činnost Akademie soběstačnosti můžete podpořit zakoupením Klubového členství, balíčků přednášek a nebo jednotlivých placených přednášek případně poskytnutím sponzorského daru.

Online přednášky a prezentace

Jednotlivé přednášky je možné zhlédnout ve formě online videa nebo Slideslive prezentace. Kromě záznamů tématických večerů Akademie soběstačnosti nabízíme také přednášky z různých konferencí, seminářů a workshopů. V současné době sdílíme online přes 300 online přednášek. Členi Klubu Akademie soběstačnosti mají přístup ke všem online přednáškám.

Sdílení zkušeností online

Nabízíme spolupráci pří natáčení a prezentaci Vašich přednášek a kurzů. Napište nám jaké zkušenosti a jakou formou můžete sdílet - přednáška, video, film, prezentace, návod, článek….Více infomací o sdílení vašich zkušeností najdete zde

Spolupráce

Hledáme dobrovolníky na organizaci tématických večerů, prezentaci na akcích, propagaci, psaní článků, překlady, správu webu, nahravání a postprodukci videa. Za spolupráci nabízíme Klubové členství. Napište nám jak můžete a chcete spolupracovat.

Tematické večery

Od září roku 2012 do prosince 2015 proběhlo v pražském Creative Gate přes 80 tematických večerů, v jejichž rámci sdílelo přes 150 lidí své zkušenosti mj. k tématům: Jak žít zdravě, soběstačně a šťastně, Jak získávat energii a potraviny, Jak vzdělávat druhé, Jak spolupracovat, Jak odejít z města – a k dalším tématům. Záznamy jednotlivých tematických večerů sdílíme online na webu Akademie soběstačnosti.

Kluby soběstačnosti

Partnerským organizacím a komunitám nabízíme naše zkušenosti s organizací Akademie soběstačnosti a možnost využití online přednášek pro veřejné projekce v rámci tematických večerů. V případě zájmu stát se partnerem Akademie soběstačnosti a spolupracovat na organizaci tematických večerů ve vašem městě nebo komunitě nás kontaktujte na adrese info@akademiesobestacnosti.cz.

Přednáška "Jak sdílet zkušenosti a spolupracovat s Akademií soběstačnosti zde

 


Lidé:

Stanislav MiIer — předseda

 

Kontakt:

Akademie soběstačnosti, z.s.

IČ: 02912163

Kontakt

Stanislav Miler
tel: +420 603 551 408
e-mail: info@akademiesobestacnosti.cz

Transparentní účet

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2300612593

Bankovní spojení pro platby v CZK v ČR

2300612593/2010

Bankovní spojení pro platby ze zahraničí

IBANCZ6120100000002300612593
BIC kód: SWIFTFIOBCZPPXXX

Adresa banky pro mezinárodní platby a platby v cizích měnách:

Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, 110 00

Přihlašte se:

REGISTRACE ZDARMA

Partneři:

Creative Gate Mixéry a odšťavňovače.cz Nanoenergies.cz Mabeko.cz Slideslive.com

Náš Facebook:

Náš Google+:

Nahoru