Jak se učí v karanténě

Online kurz z kategorie: Vzdělávání

Jak se učí v karanténě
Lektor: 4 lektoři
Natočeno: 28.04.2020, Opero
Délka: 95 min
přehrát zdarma

Pavel Kraemer a jeho hosté Jan Kršňák, Jindřich Monček a Jan Sýkora sdílí své zkušenosti s domácím vyučováním v době uzavřených škol.

Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D., vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK, učil matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí navštívil celou řadu svobodných škol – Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda a desítky waldorfských škol. Organizuje vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, besedy o nových proudech ve vzdělávání Škola Života a festivaly inovativních škol InoEduFest. Mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.
 
Mgr. Jan Kršňák umí číst a psát. Rád si hraje, zahrává a rád vypráví příběhy. Po dokončení magisterského studia si udělal tři a půl roku prázdnin. Později slušně odejit z univerzitního prostředí pro příliš živoucí přístup k životu a výuce. Zabývá se především viděním a vším, co s viděním souvisí, např. představivostí dětí a dospělých v digitálních prostředích, obrazotvorností vzdělávacích systémů nebo filosofií. Spravuje stránky digiděti.cz. V Institutu pro inovativní vzdělávání se věnuje jeho internetovému obrazu a občas někde vypráví příběhy o tom, jak funguje svět a hraje intuitivní hry, což se navzájem vylučuje, ale jeho jako by to nezajímalo. Společně s Lucií Kramperovou je autorem knihy rozhovorů o inovativních školách Jak se učí živě?
 
Mgr. Jindřich Monček je bývalý ředitel, učitel a zakladatel školy Jedna Radost v Poděbradech. V roli lektora a mentora podporuje rozvoj učitelů, zabývá se tématem proměny školy na otevřenou, komunitní a učící se organizaci. Vystupoval na Festivalu Evolution a na InoEduFestu.
 
Mgr. Jan Sýkora. Jsem člověk pracující s lidmi, člen několika občanských sdružení a táta od třech dětí. Baví mne přemýšlet nad volným časem ve škole – jak to udělat, aby celá škola byl vlastně volný čas dětí, rodičů a učitelů. V minulosti jsem realizoval dětské tábory, učil na vysoké škole a byl ředitel nestátní školy a všechny tyto zkušenosti se nyní snažím využít pro vznik školy v HK. V současnosti s Jakubem D. realizujeme preventivní programy ve školách, kde hledáme cesty k trvalé pozitivní změně. Ve škole bych měl na starosti směřování školy a s dětmi bych se setkával na ranních kruzích, odpoledne v družině a na pobytových akcích školy.

Ukázka:

0 komentářů

Nahoru