Pavel Kramer a jeho hosté - Táta parťák a Míša Dašková
Povídání o tom, jaké to je vychovávat děti doma i ve škole. Jaké je to být tátou a ve svobodě vychovávat své děti, jaké je to být učitelkou v svobodně laděné intuitivní škole.
Co to vlastně znamená svobodná výchova? Má svoboda nějaké přirozené hranice? Pokud ano, kde tyto hranice hledat? V základních principech slušnosti nebo spíše uvnitř sebe, ve vlastní duši?
V čem se liší mužský a ženský přístup k výchově? Jak vidí holky a jak kluky? V čem potřebují kluci jiný přístup než holky?
Proč se zvlášť v tomto věku klasická škola vůbec ale vůbec nehodí pro kluky? Co by potřebovali, co jim schází? V čem fungují jinak a jak tomu přizpůsobit výchovu a školu? A co holky, proč se tak dobře přizpůsobují škole? Je to pro ně skutečně výhra?
Táta parťák vystudoval informatiku na Masarykově univerzitě v Brně a působí jako konzultant a analytik na volné noze. Je otcem dvou dětí a ve svém stejnojmenném blogu se zabývá tématy výchovy bez poražených a svobodného učení. Je členem iniciativy Svoboda učení, se kterou prosazuje myšlenky dobrovolnosti ve vzdělávání. Účastní se jako řečník konferencí o vzdělávání a besed o výchově. Časopisem Forbes byl zařazen mezi 18 inspirativních osobností roku 2018.
Michaela Dašková je duší umělkyně, zpívá, maluje a hraje divadlo. Učila několik let VV na klasické základní škole. Pak byla díky náhodnému setkání na pražském InoEduFestu pozvána na ZŠ Letohradskou, kde se vyučuje podle waldorfské a intuitivní pedagogiky. Stala se třídním učitelkou 1.třídy, kterou dovedla do konce 3.třídy. Paralelně vystudovala tříletý seminář intuitivní pedagogiky. V současné době učí výtvarnou výchovu na víceletém gymnáziu v Praze.
Víe přednášek najdete na www.akademie-sobestacnosti.cz
Více infomací na www.inovativnivzdelavani.cz
Tyto diskuze natáčíme zdarma. Pokud se Vám tyto diskuze líbí a chcete podpořit jejich natáčení, tak můžete poslat Váš příspěvek na náš transparentní účet 2300612593/2010 a do poznámky můžete napsat Pavel Kreamer
Nebo se můžete stát členy Akademii soběstačnosti a získat přístup k více jak 300 online přednáškám http://www.akademiesobestacnosti.cz/registration.php
Líbilo se Vám video? Přispějte drobnou částku na chod Akademie Soběstačnosti, abychom mohli natáčet další.
Děkujeme.
Přispět 20 Kč Přispět 40 Kč Přispět 80 Kč Zvolím si částku sám
0 komentářů